Neurologia zwierzęca

Neurologia zwierzęca to dziedzina weterynarii, która zajmuje się badaniem i leczeniem zaburzeń neurologicznych u zwierząt. Zaburzenia neurologiczne to te, które dotyczą układu nerwowego, w tym mózgu, rdzenia kręgowego, nerwów obwodowych i mięśni.

Weterynarz neurolog Gdańsk: Kiedy udać się na wizytę do neurologa zwierząt?

Wizyta u neurologa zwierzęcego jest wskazana, gdy zaobserwujesz u swojego zwierzęcia objawy lub zachowania sugerujące problemy neurologiczne. Mowa o zaburzeniach równowagi i koordynacji, problemach z chodzeniem, nietypowych reakcjach na bodźce, drgawkach i zmianach w zachowaniu. Jeśli zwierzę traci równowagę, chwieje się, traci kontrolę nad ruchem lub ma trudności z utrzymaniem stabilności albo gdy zwierzę wykazuje zmiany w zachowaniu, takie jak agresja, apatia, dezorientacja, czy nadmierna pobudliwość to znak, że czas udać się na wizytę do neurologa.

Weterynarz neurolog Gdynia: Jakie choroby leczy neurolog?

Weterynarz neurolog leczy wiele chorób związanych z zaburzeniami funkcjonowania układu nerwowego. Najczęściej zgłaszają się do nas właściciele zwierząt cierpiących na padaczkę, neuropatię oraz zaburzenia ruchowe. Zajmujemy się także leczeniem schorzeń onkologicznymi układu nerwowego, na przykład guzów mózgu — nasz onkolog weterynaryjny opracowuje plany leczenia z uwzględnieniem metod farmakologicznych i chirurgicznych.

Weterynarz neurolog Sopot: Diagnostyka chorób neurologicznych

Nasi neurolodzy wykorzystują różne metody diagnostyczne, takie jak badanie neurologiczne, obrazowanie mózgu oraz badania krwi, co pozwala wcześnie postawić diagnozę schorzenia neurologicznego u zwierzęcia.