Leczenie cukrzycy u kota

Oferujemy leczenie cukrzycy u kota w każdym wieku. Zajmujemy się pełną diagnostyką oraz wdrożeniem odpowiedniej terapii. W zależności od zaawansowania choroby wprowadzamy poszczególne kroki, takie jak zmiana diety czy farmakoterapia. Podobnie jak w przypadku ludzi, niezwykle ważne jest kontrolowanie poziomu cukru we krwi, a także regularne stawianie się na wizytach kontrolnych.

Uspokajamy – cukrzyca u kotów jest wyleczalna i wcześnie wykryta nie ma dużego wpływu na ogólny stan zdrowia zwierzęcia. W większości przypadków nasi specjaliści zachęcają do specjalnej diety, która pozwala kontrolować poziom cukru i zachować odpowiednią wagę, która często jest zbyt wysoka. Pomożemy w ułożeniu odpowiedniego jadłospisu zarówno dla kotów, jak i psów. W naszej klinice zajmujemy się bowiem także leczeniem cukrzycy psów oraz diagnostyką z zakresu gastroenterologii i parazytologii.

Jakie są objawy cukrzycy u kota?

Do głównych objawów cukrzycy u kota należy wzmożenie pragnienia oraz zwiększona ilość oddawanego moczu. Symptomy te – szczególnie pojawiające się nagle – powinny być dla właściciela czworonoga alarmujące. Ponadto koty z cukrzycą mają większy apetyt i chęć ciągłego jedzenia, a mimo to zauważalne jest chudnięcie oraz utrata masy mięśniowej, a co za tym idzie ospałość i mniejsza chęć do aktywności czy zabaw. Cukrzyca powoduje ogólnie osłabienie organizmu, które objawia się także powolnym chodem, większą ilością snu i rzadszą higieną. Nieleczona cukrzyca u kota może powodować infekcje pęcherza, choroby skóry czy niedokrwienia nerwów.