Onkolog psi Gdańsk

W naszym gabinecie weterynaryjnym w Gdańsku znajdziesz onkologa dla psa. Na początku wizyty weterynarz przeprowadza dokładny wywiad z opiekunem zwierzęcia. Niezbędne są informacje dotyczące nie tylko objawów oraz stosowanych wcześniej metod leczenia, ale także występowania innych chorób oraz nazwy wszystkich leków przyjmowanych przez czworonoga. Poza tym, weterynarz bierze pod uwagę również podstawowe dane zwierzęcia, czyli płeć, rasę oraz wiek.

Niestety, niezdiagnozowana choroba i naciekający charakter nowotworu powoduje, że komórki rakowe rozsiane są nawet po prawidłowej, zdrowej tkance. Sam zaś proces rozrostu guza u psa powoduje znaczne zniszczenie i upośledzenie czynności zdrowej otaczającej tkanki co możemy obserwować na skórze jako owrzodzenia.

Onkolog psi zajmuje się takimi przypadkami jak np. rak płaskokomórkowy, który jest nowotworem skóry u psa, diagnozowanym głównie u starszych czworonogów. Jego głównym objawem jest wyczuwalny dzięki USG dla zwierząt guz m.in. w okolicach bioder lub na brzuchu. Dobre wiadomości są takie, że pies już od początku leczenia czuje się świetnie, dlatego nie widać po nim oznak choroby, ani w zachowaniu, ani w wynikach laboratoryjnych. Wszystko to może mieć miejsce dzięki szybkiej interwencji i wizycie u psiego onkologa.

Wprawdzie leczenie onkologiczne może nieść za sobą takie objawy jak np. gorsze samopoczucie, wymioty, biegunkę czy brak apetytu, ale mogą one występować tylko okresowo, a z reguły psy bardzo dobrze znoszą leczenie i korzyści płynące z podjętego leczenia są znacznie większe niż potencjalne niedogodności.

Jeżeli potrzebujesz onkologicznej diagnostyki swojego psa – skontaktuj się z naszymi specjalistami. Zapraszamy!