USG dla zwierząt Gdańsk

W naszej przychodni w Gdańsku oferujemy badania USG dla zwierząt. Ultrasonograf w weterynarii wykorzystuje się m.in. po to, aby zbadać jamę brzuszną zwierzaka, niezależnie od jego rozmiarów. Często zdarza się, że zwierzęta połykają przedmioty lub jedzenie, które jest dla nich niebezpieczne, a których spożycie może grozić powikłaniami, a nawet śmiercią. Nawet jeśli właściciel zauważy, że coś zaszkodziło jego pupilowi, niejednokrotnie trudno będzie mu odgadnąć, co jest tego przyczyną, bowiem nie przebywa się ze zwierzakiem 24/7. Na szczęście weterynarz przy użyciu USG dla zwierząt, może zbadać jamę brzuszną, rozpoznać przyczynę dolegliwości i zdiagnozować odpowiednio powstały problem.

Warto wspomnieć, że badanie USG dla zwierząt jest niezwykle przydatne przy diagnozowaniu chorób wątroby, nieprawidłowości działania pęcherzyka żółciowego, nerek, macicy, a nawet tarczycy.

Warto pamiętać, że badanie USG dla zwierząt stwarza dodatkowe możliwości obejrzenia narządów wewnętrznych i postawienia właściwej diagnozy, co jest kluczowe dla każdego leczenia wszelkich schorzeń. Jest to metoda badania obrazowego, która jest przede wszystkim bezpieczna i nieinwazyjna, a do tego wykorzystująca ultradźwięki do precyzyjnego badania tkanek miękkich, zwłaszcza narządów jamy brzusznej, ale nie tylko.

RTG dla zwierząt Trójmiasto

Weterynarz w naszej przychodni może zlecić także prześwietlenie psa, kota lub innych zwierząt. Badanie to zleca w przypadku połknięcia ciał obcych, ale także w chorobach płuc czy problemach z układem kostnym. Badanie RTG ma na celu zobrazowanie ciała obcego lub tkanki czy kości dotkniętej schorzeniem. Jest to badanie wykonywane wyspecjalizowanych gabinetach, bowiem bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie zwierzęcia i zachowanie bezpieczeństwa. RTG u zwierząt pozwala m.in. na wykrywanie różnego typu guzów na kręgosłupie, również takich, które rozprzestrzeniły się tam z zupełnie innego obszaru ciała.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.