Leczenie cukrzycy u psa

Oferujemy leczenie cukrzycy u psów, które zmagają się z zaburzeniami równowagi kwasowo-zasadowej, węglowodanowej, tłuszczowej i białkowej. Nieleczone schorzenie może prowadzić do wystąpienia poważnych chorób, które wpływają na jakość życia pupila. Cukrzycę można jednak leczyć, a do najskuteczniejszych metod należy wprowadzenie aktywności fizycznej oraz zmiana diety. W zaawansowanym stadium choroby weterynarz podejmie decyzję o wdrożeniu farmakoterapii.

W przypadku leczenia cukrzycy u psa – kluczowe jest ścisłe przestrzeganie zaleceń weterynarza i kontrolowanie stanu zdrowia zwierzęcia. Ważne jest również regularne badanie w gabinecie, aby monitorować postęp i dostosowywać leczenie w razie indywidualnych potrzeb. Zachęcamy do współpracy z naszymi weterynarzami, dwutorowe działanie pozwala bowiem na lepsze efekty terapii. Informujemy, że w naszej klinice oferujemy także leczenie chorób uszu psów i kotów, a także prowadzimy terapie onkologiczne.

Diabetolog dla psa

Zatrudniamy jedynie dobrych diabetologów dla psa w Gdańsku, którzy zdiagnozują problem i wdrożą odpowiedni plan leczenia. W diagnostyce wykorzystuje się badania laboratoryjne, w tym oznaczenie poziomu glukozy we krwi i obecność glukozy w moczu. Ponadto weterynarz przeprowadza wywiad z właścicielem pupila, a także analizuje charakterystyczne objawy kliniczne. Zsumowanie poszczególnych informacji pozwala na podstawienie diagnozy – hiperglikemii u psa. Pomocnym urządzeniem jest także glukometr weterynaryjny, pozwalający na szybką kontrolę stężenia glukozy we krwi.