Dermatolog zwierzęcy Gdynia

Dermatolog zwierzęcy to specjalista, który zajmuje się opisywaniem, diagnozowaniem i leczeniem chorób skóry i jej przydatków u zwierząt. Czasami zdarza się, że dermatolog dla zwierząt może pomóc także w leczeniu chorób ogólnoustrojowych, których objawy ukazują się na skórze. Na szczęście, z biegiem czasu postęp w technologii medycznej umożliwił weterynarzom leczenie skór zwierzęcych w podobny sposób, jak robi się to w przypadku skóry ludzkiej.  Dermatologia zwierząt jest dość rozległą dziedziną, która okazuje się niezwykle przydatna w leczeniu zarówno psów, jak i kotów, ale nie tylko. Ustalenie przyczyn choroby wymaga kompleksowych badań, wiedzy, umiejętności i cierpliwości, które są fundamentalnymi cechami każdego weterynarza pracującego w naszej przychodni. Zajmujemy się problemami skórnymi psów, ale możesz u nas uzyskać także pomoc kociego dermatologa.

Od badania chorób skóry u zwierząt po opracowywanie skutecznych metod jej leczenia, dermatolog weterynaryjny zajmuje się ratowaniem zwierząt z problemami skórnymi. Jak w każdej specjalistycznej dziedzinie medycyny, bycie dobrze zorientowanym dermatologiem weterynaryjnym wymaga lat edukacji i doświadczenia w tej dziedzinie.

Twój zwierzak ma problemy skórne? Zastanawiasz się, co mu dolega i jak z tym walczyć? Chcesz zadbać o jego sierść i paznokcie? Zapraszamy do kontaktu i umówienia się na wizytę z naszymi specjalistami!