Hematolog zwierzęcy Gdańsk

Hematolog zwierzęcy, który przyjmuje zwierzęta w naszej przychodni, to specjalista medyczny, który leczy choroby krwi. Hematolodzy zwierzęcy badają krew zwierząt i znajdują sposoby leczenia ich za pomocą odpowiednich środków lub zalecają zmiany w żywieniu czy innych dziedzinach życia zwierzaka. Okazuje się, że niejednokrotnie poprzez swoje odkrycia w dziedzinie weterynarii, pomagają naukowcom odkryć metody leczenia ludzi z zaburzeniami krwi. Ten sposób badania u zwierząt jest jeszcze na bardzo wczesnym etapie, ale ma ogromny potencjał dla badań medycznych, nie tylko w sprawie zwierząt.

Hematolodzy zajmujący się psami, kotami i innymi zwierzętami domowymi, badają parametry krwi oraz jej zaburzenia. Wykorzystują swoją obszerną wiedzę o krwi i jej składowych do leczenia zwierząt, które zmagają się z chorobami układu krwionośnego. Hematolog dla zwierząt ma także dostęp do badania krwi, które wykonuje się w celu określenia grupy krwi. Niektóre typowe testy hematologiczne zwierząt obejmują testy na królikach, kotach, psach, koniach, a nawet ptakach. Test hematologiczny konkretnego zwierzęcia wyszukuje oznaki zaburzenia hemoglobiny, które wpływają na czerwone krwinki i mogą powodować szereg objawów, przez co zwierzę może zmagać się z różnymi chorobami. Testy hemogramu analizują także zawartość białka w krwinkach zwierzęcych, co jest przydatne w przypadku wizyty u zwierzęcego onkologa. Testy te służą do zdiagnozowania konkretnych chorób i pozwalają na utrzymanie zdrowia zwierzęcia oraz poprawę jakości jego życia.

Badanie krwi jest najprostszym sposobem na dogłębną analizę krwi i rozpoznanie ogólnego stanu organizmu zwierzęcia. Kroplę krwi zwierzęcej pobiera się za pomocą igły lub komory wyciętej w szpiku kostnym zwierzęcia. Później, do próbki dodaje się barwnik lub odpowiedni roztwór w celu zidentyfikowania różnych składników krwi zwierzęcia, w tym krwinek czerwonych, krwinek białych, a także białek osocza. Technicy w laboratorium hematologicznym interpretują te dane w celu określenia wszelkich nienormalnych warunków wpływających na układ krwionośny zwierzęcia. Nawet jeśli zwierzę nie ma konkretnej choroby, jego raport hematologiczny może zidentyfikować ogólne problemy zdrowotne, takie jak pasożyty lub nosiciele chorób żyjących na lub w zwierzęciu.

Okazuje się, że hematologia zwierząt to ekscytująca dziedzina, która wykorzystuje metody badań medycznych na zwierzętach podobne do tych, których ludzie używają do badań nad sobą. Dziedzina ta ma ogromny potencjał dla badań medycznych, ponieważ hematolodzy zwierząt badają te same rodzaje zaburzeń, które pojawiają się u człowieka, w tym raka, choroby serca, a nawet cukrzycę. Dalsze testy na komórkach zwierzęcych mogą z powodzeniem doprowadzić do nowych metod leczenia i lekarstw dla ludzi cierpiących na te zaburzenia!

Jeżeli szukasz kogoś, kto kompleksowo przeanalizuje wyniki krwi Twojego pupila – umów się na wizytę z naszym specjalistą. Działamy na terenie Gdańska. Zapraszamy!