Behawiorysta zwierząt Gdańsk, Gdynia, Sopot

W naszej przychodni prowadzimy usługi behawiorysty zwierząt. Zawód behawiorysty zwierzęcego jest pasją przede wszystkim dla ludzi, którzy lubią pracować ze zwierzętami, ale także z ich opiekunami. Jest to praca bardzo wymagająca, ponieważ należy posiadać umiejętności stosowania i poszerzania wiedzy się w dziedzinie, która w ostatnich latach rozwijała się bardzo dynamicznie. Behawiorysta zwierząt to osoba, która za fundament swoich działań uznaje pomoc w poprawie relacji człowiek-zwierzę. W praktyce behawiorysta często staje się swego rodzaju adwokatem zwierzęcia, tłumaczy zachowania zwierzęcia jego właścicielowi, aby ich wspólne życie mogło przebiegać w harmonii, spokoju i bezpieczeństwie. Niestety, w Sieci wręcz roi się od szkodliwych i często fałszywych informacji, przez których propagowanie, wiele osób nigdy nie kontaktuje się ze zwierzęcym behawiorystą, co okazuje się być dużą szkodą dla ich pupili.

Należy pamiętać, że tylko certyfikowany behawiorysta doświadczony w pracy ze zwierzętami i ich właścicielami, może pomóc w rozwiązaniu Twojego problemu z psem czy kotem. Warto także wspomnieć, że dobry behawiorysta stale poszerza swoją wiedzę, na szkoleniach i spotkaniach branżowych, bowiem zgłębianie zachowania zwierząt jest stosunkowo nowym obszarem wiedzy i nie wiemy jeszcze wszystkiego. Nasi specjaliści nieustannie poszerzają swoje kwalifikacji i z pasją podchodzą do każdego zwierzaka.

Psi behawiorysta

Przed wyborem behawiorysty dla Ciebie i Twojego zwierzaka powinieneś sprawdzić jego nastawienie i stan aktualnej wiedzy. Nie zapominaj, że zoopsycholog musi stosować efektywne i przebadane metody. Agresja, metody awersyjne, niezdrowe egzekwowanie i wiara w zalecenia teorii dominacji, które zostały odrzucone lata temu, są nie do zaakceptowania w leczeniu przez psiego behawiorystę. Behawiorysta zwierzęcy musi radzić opiekunom i prowadzić terapię z zaangażowaniem, ale przede wszystkim z szacunkiem zarówno dla zwierząt, jak i dla ludzi.

Potrzebujesz skorzystać z pomocy zwierzęcego behawiorysty? Zapraszamy do wizyty w naszej przychodni, działamy w okolicach Gdańska, Gdyni i Sopotu.