Onkolog weterynaryjny Gdańsk

Onkolog weterynaryjny odpowiednio certyfikowany na drodze edukacji, jest specjalistą medycznym, który ukończył dodatkowe szkolenie z zakresu onkologii weterynaryjnej. Onkolog weterynaryjny, który pracuje w naszej przychodni weterynaryjnej, posiada specjalistyczną wiedzę w zakresie badań przesiewowych nowotworów, a dodatkowo jest w stanie określić stadium nowotworów, ponadto może również opracować najlepszy plan leczenia oraz podawania chemioterapii zwierzakowi w razie potrzeby. Kiedy Twój zwierzak ma raka, onkolog weterynarii najczęściej współpracuje z ogólnym weterynarzem Twojego pupila, aby uzyskać pełen obraz medyczny i rozumieć, co działo się się ze zwierzęciem na przestrzeni ostatnich miesięcy lub lat.

Onkolog weterynaryjny może pomóc Twojemu zwierzęciu w walce z rakiem poprzez opracowanie planów leczenia, które obejmują jedną lub wszystkie z poniższych opcji:

  • chirurgia,
  • chemioterapia,
  • immunoterapia

Podczas gdy weterynarz może diagnozować i leczyć wiele schorzeń i zapobiegać chorobom, niektóre z nich, m.in. rak, wymagają opieki lekarza ze specjalistycznym i intensywnym szkoleniem z onkologii weterynaryjnej. Bowiem, podobnie jak w przypadku ludzi, zwierzę zmagające się z nowotworem zwykle potrzebuje pomocy onkologa, aby leczyć chorobę w dobrze dobrany sposób w bezpiecznych warunkach. Onkolodzy weterynarii są w stanie wyznaczyć najbardziej odpowiednie leczenie, koordynują program leczenia dla zwierząt, a często służą jako konsultanci weterynarzy, aby zapewnić swoim pacjentom najlepszą możliwą terapię przeciwnowotworową lub po wygranej walce z rakiem. Możesz być pewien, że onkolog weterynaryjny w naszej przychodni sprawi, że Twoje zwierzę otrzyma najlepszą opiekę medyczną dla jego faktycznego stanu.

Certyfikowani onkolodzy weterynaryjni często mają dostęp do specjalistycznych narzędzi diagnostycznych i leczniczych, które zazwyczaj nie są dostępne dla lekarza pierwszego kontaktu.

Najważniejszą rzeczą, którą należy wiedzieć o tej chorobie jest to, że podobnie jak w przypadku nowotworów u ludzi, wiele form raka można łatwo wyleczyć, kontrolować, a nawet zapobiec jego powstaniu. Nasi specjaliści mają wiele skutecznych działań z zakresu onkologii kotów czy psów. Wczesne wykrycie i specjalistyczna opieka prowadzi do zwiększonej świadomości w sprawie i umożliwia wyleczenie prawie wszystkich rodzajów raka, które dotykają zwierzęta. Od chirurgii, poprzez chemioterapię, aż po radioterapię, weterynarze onkologiczni mogą oferować zwierzętom najnowsze opcje diagnostyki i leczenia, które dają bardzo duże szanse na przeżycie i funkcjonowanie we względnym zdrowiu. Przy odpowiednim leczeniu może się okazać, że rak stanie się kolejną możliwą do opanowania chorobą przewlekłą. Jeśli u Twojego zwierzaka zdiagnozowano raka, ważne jest, aby sięgnąć po odpowiednią pomoc, co pomoże Twojemu pupilowi, ale także Tobie.

Onkolog weterynaryjny w naszym gabinecie zazwyczaj leczy:

  • guzy skóry,
  • guzy sutka,
  • guzy endokrynne,
  • wiele innych.

Jeżeli potrzebujesz pomocy skutecznego i dobrze wykwalifikowanego onkologa dla zwierząt w okolicach Gdańska – skontaktuj się z naszą przychodnią. Zapraszamy!