Dermatolog psi Gdańsk

Nasza przychodnia prowadzi usługi psiego dermatologa. Okazuje się, że np. alergie pokarmowe objawiają się u psów przede wszystkim problemami skórnymi. Psy są najczęściej uczulone na drób i zboża, ale alergenami są dla nich także ryż oraz produkty przetworzone, takie jak karmy gotowe do spożycia, zawierające konserwanty, barwniki, wzmacniacze smaku oraz aromatu. Jak wspomniano, choroba skórna rozwija się u psów z powodu żywienia. Podobnie, jak w przypadku tocznia rumieniowatego, objawy skórne z powodu choroby alergicznej mogą nasilać się latem. Jeżeli zauważamy takie zmiany u swojego pupila w różnych porach roku – warto zasięgnąć porady psiego dermatologa. Pierwotne wykwity występujące w przebiegu choroby pęcherzykowej nie są łatwe do zauważenia, a to właśnie dzięki diagnozie i odpowiedniemu leczeniu można z powodzeniem się ich pozbyć. Zmiany te występują jednak przez krótki czas i zwykle nie są widoczne podczas badania, dlatego musi je zbadać specjalista z wiedzą w dziedzinie chorób skórnych. Najbardziej charakterystycznymi i widocznymi zmianami w badaniu klinicznym są owrzodzenia, które powstają na skutek kontaktu psa z alergenem. Zmiany te są zlokalizowane głównie w okolicach takich jak pachwiny, brzuch czy nawet małżowiny uszne. Zdarza się również, że wysypki mogą wystąpić nie tylko na samej skórze, ale również na błonach śluzowych przy krawędzi skóry.

Jak wiadomo, dermatologia to gałąź medycyny zajmująca się chorobami skóry. Należy jednak pamiętać, że problemy ze skórą psów mogą objawiać się zmianami i dolegliwościami w całym organizmie. Dlatego psi dermatolog zajmuje się także diagnostyką immunologiczną, infekcyjną i hormonalną, bowiem te aspekty mogą wpływać na problemy skórne u czworonogów. Ważne jest wdrożenie leczenia alergii u zwierząt, jeśli to konieczne. Psi dermatolog może zalecić Twojemu psu wykonanie testów alergicznych, które odpowiedzą na pytanie, co tak naprawdę jest odpowiedzialne za problemy skórne u Twojego zwierzaka. Pomoże to wykluczyć składniki alergenne ze środowiska zwierzęcia i poprawić jego jakość życia, minimalizując w ten sposób jego problemy dermatologiczne.

Zauważasz, że Twój pies ma problemy ze skórą? Drapie się lub nadmiernie wylizuje jakieś miejsca na swoim ciele? Skontaktuj się z nami i umów wizytę u specjalisty. Działamy w Gdańsku.