Leczenie alergii u zwierząt Gdańsk

Nasi specjaliści z powodzeniem zajmują się leczeniem alergii u zwierząt. Psy i koty cierpią na choroby alergiczne, przez co odczuwają wszystkie ich negatywne skutki. Trudno jest zidentyfikować każdą pojedynczą i konkretną przyczynę alergii u zwierząt, ale można założyć, że podobnie jak ludzie – żyją w zanieczyszczonym środowisku, jedzą przetworzoną żywność pełną barwników, konserwantów czy polepszaczy lub antybiotyków, przez co ich układ odpornościowy jest bombardowany sprzecznymi sygnałami. Tak samo jak ludzie mogą cierpieć w związku z rozwojem zagrażających życiu chorób, takich jak nowotwory. W naszym gabinecie przyjmuje koci i psi onkolog z wieloletnim doświadczeniem w leczeniu zwierząt.

Jakie są objawy alergii u zwierząt?

U zwierząt w kontakcie z określoną substancją lub materiałem mogą wystąpić objawy ze strony układu oddechowego, dolegliwości skórne i zapalenie spojówek, co staje się powodem do jak najszybszego leczenia alergii u zwierzęcia. Alergie u zwierząt zwykle objawiają się swędzeniem skóry, zapaleniem uszu i łap, co można zauważyć podczas ich nadmiernego gryzienia lub lizania. Alergia może objawiać się także zaburzeniami żołądkowo-jelitowymi, zaczerwienieniem oraz częstym łzawieniem oczu i kichaniem.

Jeżeli zauważasz u swojego zwierzaka niepokojące objawy i zastanawiasz się czy należy wdrożyć leczenie alergii – skontaktuj się z nami. Wizyta u naszego specjalisty pozwoli Ci rozwiać wątpliwości. Działamy na terenie Gdańska. Zapraszamy!

Jakie są rodzaje alergii u zwierząt?

Najczęściej występujące alergie u zwierząt to: pokarmowa, kontaktowa, wziewna oraz skórna – najczęściej dotycząca alergicznego pchlego zapalenia skóry. Każda z nich jest możliwa do leczenia, jednakże wymaga innego postępowania. W naszym gabinecie mamy najwięcej pacjentów z alergiami pokarmowymi. Uczulać mogą bowiem mięsa, takie jak drób i wieprzowina oraz zboża, ziemniaki i ryże. Niestety, to podstawia większości gotowych pokarmów, przez co uczulenia te występują stosunkowo często. Alergia kontaktowa u zwierząt najczęściej dotyczy chemikaliów i preparatów przeciwpasożytniczych, natomiast wziewna dotyczy pyłków, roztoczy itp.

Jak leczymy alergię u zwierząt?

Idealną sytuacją byłoby znalezienie źródła problemu, czyli alergenu, na który zwierzak reaguje uczuleniem, a następnie wykluczenie go z otoczenia. Alergie możemy leczyć objawowo, czyli podawać sterydy w momencie wystąpienia reakcji alergicznej u zwierzaka. Ponadto stosujemy preparaty odczulające, przepisujemy odpowiednią dietę, a w niektórych przypadkach decydujemy się na odczulanie. Warto przyjrzeć się, kiedy i w jakich sytuacjach dochodzi do wystąpienia świądu czy wysypki.