Okulista weterynaryjny Gdańsk

W naszej przychodni znajdziesz okulistę weterynaryjnego. Zwierzęce oczy są wrażliwym narządem i narażone są na szereg chorób, tak samo jak ludzkie. Do najpopularniejszych z nich należą:

  • wypadnięcie trzeciej powieki,
  • zatkanie kanalików łzowych,
  • zaćma,
  • jaskra,
  • zapalenie spojówek,
  • koci katar.

Większość z tych chorób ma widoczne objawy i po ich zdiagnozowaniu w odpowiednim czasie – nie zagrażają one życiu zwierzęcia. Jednak każda z tych dolegliwości, musi być natychmiast wyleczona, bowiem jeśli nie jest kurowana, może mieć bardziej poważne konsekwencje. Niestety czasami zwierzę, np. podczas gry lub walki może zranić drugiego pupila swoim ostrym pazurkiem. Jeśli tak się stanie, odpowiednie środki mogą pomóc w prawidłowym gojeniu się rany. Przy tego typu problemach ważny jest prawidłowy dobór leczenia, ponieważ w przypadku urazu stosowanie m.in. sterydów może prowadzić do uszkodzenia nerwu, co może mieć nieodwracalne konsekwencje. Dlatego wszelkie urazy w okolicach oczu należy bezsprzecznie konsultować z weterynaryjnym okulistą. Warto również wiedzieć, na jakie szczególne sygnały należy zwracać uwagę i w jaki sposób odróżnić zdrowe oko zwierzaka od tego, które może mieć zmiany z powodu choroby lub infekcji. Oczy są jednym z decydujących testów dobrego samopoczucia zwierzęcia. U zdrowych zwierząt oczy są przezroczyste i wolne od wysięku lub łez. Czasami jednak oczy naszego pupila stają się łzawiące lub pojawia się w nich wydzielina nieznanego pochodzenia. Jest to prawie zawsze dowód na istnienie problemu, którego nie można zignorować, a z którym najlepiej udać się do okulisty specjalizującego się w zwierzętach.

W przypadku leczenia należy uzbroić się w cierpliwość, zaufać profesjonalnej diagnozie i wyeliminować pierwotną przyczynę, a także stosować leki zgodnie z zaleceniem.

 

Kiedy udać się ze zwierzęciem do okulisty weterynaryjnego?

Właścicielom bez specjalistycznej wiedzy ciężko ocenić, czy ich pupil ma problemy ze wzrokiem. Istnieje jednak kilka symptomów, które powinny skłaniać do wizyty u okulisty weterynaryjnego. Wśród nich można wymienić m.in.:

  • widoczne urazy mechaniczne, np. zadrapania;
  • często łzawiące oczy, które mogą świadczyć o zapaleniu spojówek lub nieprawidłowym działaniu kanalików łzowych;
  • widoczne białe, mleczne plamy;
  • przekrwione spojówki;
  • częste mrużenie oczu;
  • częste drapanie w okolicy oczu.

Jeśli zauważyłeś u swojego pupila niepokojące objawy, umów się na konsultację okulistyczną w naszej przychodni. Tak jak w przypadku ludzkiego wzroku, ten zwierzęcy też warto badać profilaktycznie. Zadbamy o zdrowie i dobre samopoczucie Twojego zwierzaka.

 

Okulistyka weterynaryjna dla pupili z Gdańska i Gdyni

Zespół naszej przychodni to pracownicy specjalizujący się w okulistyce weterynaryjnej. W ramach usług oferujemy konsultacje, diagnostykę oraz leczenie. Dzięki temu, że jesteśmy wyposażeni w nowoczesny, specjalistyczny sprzęt możemy zaoferować dokładne badania oka, które obejmuje m.in. pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego. Ważna jest dla nas profilaktyka, dlatego doradzamy właścicielom, w jaki sposób dbać o wzrok pupili, zwłaszcza tych w zaawansowanym już wieku.

Nasi weterynarze oferują pomoc okulistyczną pupilom z Gdańska, Gdyni oraz okolic. Jeżeli obawiasz się, że Twój pupil może mieć problem ze wzrokiem – zgłoś się do naszej przychodni. Zapraszamy do kontaktu!